Bir Ben Var İçeride Kötü: Dr Jekyll ve Mr Hyde

Kültür, sanat ve edebiyat dünyasının yakından tanıdığı dört önemli isim her hafta TRT TÜRK’te Açık Şehir’de buluşuyor…

Kültür yayıncılığının vitrini olmayı amaçlayan Açık Şehir’in sunucusu Miraç Zeynep Özkartal gazeteci kimliğiyle bazen bir yazara, bazen bir şaire, bazen bir ressama, bazen de bir müzisyene, yani farklı disiplinlerden farklı sanatçılara yöneltiyor sorularını..

İhsan Yılmaz ise şehirde olup biten sanat etkinliklerinin peşine düşüyor. Sergiler, filmler, festivaller, dergiler, albümler..

Ve stüdyo…Edebiyatımızın cumhurbaşkanı olarak anılan Doğan Hızlan ve ülkemizin en önemli eleştirmenlerinden Semih Gümüş konuklarını stüdyoda ağırlıyor. Ara Güler’den Beşir Ayvazoğlu’na, İdil Biret’ten Şener Şen’e, Zülfü Livaneli’den Mehmet Güleryüz’e pek çok ismin katıldığı stüdyoda keyifli sohbetler yapılıyor

Yazar Murat Gülsoy, beyaz sayfadan beyaz perdeye taşınan kitap yorumlarıyla ekrana geliyor.Yani edebiyat uyarlamaları.. Hem edebiyatseverleri hem de sinema tutkunlarının ilgiyle izleyeceği bir bölüm.

Kısaca şehrin ritmini ve ruhunu, sesle, renkle, notayla, yazıyla yakalayan sanatçılar ve kültür aktörleri Açık Şehir’de bir araya geliyor.

Açık Şehir TRT TÜRK’te Perşembe günleri 23.05’te başlıyor,Cumartesi 11.05 ve 18.05, Pazar 14.05’te tekrar ediyor,45 dakika sürüyor…Ama sanat ve hayat devam ediyor…

AÇIK ŞEHİR EKİBİ:
YAPIMCI/GENEL YÖNETMEN: DEMET HASELÇİN
YÖNETMENLER:PINAR YAKIŞIKLI - HANDE GÜNAYDIN - ÖZLEM ELLİDOKUZOĞLU
YÖNETMEN YARDIMCISI:TUĞBA DEMİRKAYA
Reklamlar

2 comments

  1. Çok başarılı bir eserden güzel bir tadımlık sunum olmuş. Hatırladığım kadarıyla Stevenson eserini yazdıktan sonra eşine göstermiş, eşi de ‘daha çok malzeme çıkar bu konudan’ mealinde bir değerlendirme yapınca, eser çöpü boylamıştı. Yazar da üç gün içinde kitabın son halini bitirmişti. Bir diğer husus ise genellikle film uyarlamalarında kadınların nispeten ön plana çıkarılması. Oysa ki eserin kendisinde bu durum mevcut değil hatırladığım kadarıyla.

    Sayenizde keyif alıyoruz edebiyattan, aynı şekilde devam 😉

    Beğen

  2. Neşeniz daim olsun, ama Stevenson’ın ölüm anından bahsederken bari içinizdeki Hyde’ı bastırsaydınız. Eminim Nabokov o ironiden bahsederken sizinki gibi bir ifade takınmıyordu. Ayrıca Jeckyll değil, Jekyll. Saygılar…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s