5 Hafta 5 Roman (Dünya Edebiyatı – İyilik ve Kötülük )

iyi yazar olmanın iyi okur olmaktan geçtiğini bilenler için

Murat Gülsoy’dan çağdaş edebiyatın sıradışı romanları üzerine yeni bir seminer dizisi…

Dostoyevski’den Yeraltından Notlar, George Orwell’dan 1984, William Golding’den Sineklerin Tanrısı, Antony Burgess’den Otomatik Portakal, Arnon Grünberg’den Tirza

İnsan insanın kurdu mudur? Çocuklar her zaman masum mudur? Özgür iradenin olmadığı yerde iyilikten söz edilebilir mi? Baskı altındaki insan aşkı bulabilir mi? Batılı entelektüelin yeraltından yazdığı notlar yirmibirinci yüzyılda nasıl okunur?

İyilik ve kötülük meselesine odaklanan modern edebiyatın unutulmaz eserlerinin tartışılacağı bu seminer dizisinde varoluşçuluktan postmodernizme uzanan bir düşünce macerasının izi sürülecek ve farklı roman yazma teknikleri ele alınacaktır.

Başlangıç tarihi: 12 Mayıs 2012, Cumartesileri 11:00-13:00

Bilgi ve kayıt için:
Tel         : 0212 359 58 13
e-posta: kurslar@bumed.org.tr

Reklamlar

2 comments

  1. Sorun suçluları şiddet uygulayamaz hale getirme sorunudur. Ama filmde art alanda şiddetin neden önlenemez bir gidişi olduğunu da anlatıyor.
    SONSUZ ARZULAR, SINIRSIZ TÜKETİM İNSAN OLGUSUNDAN DOĞMUŞTUR MODERN ZAMANLARDA TÜKETİMİN NESNESİNİN DOĞUŞUNA VE BİLİNÇLİ İNSANIN BAŞKALDIRISINA ŞAHİT OLMUŞTUK . BİR ZAMANLARIN BİR KARINCAYI BİLE İNCİTMEKTEN KORKAN İNSAN DEĞERLERİ BUGÜN İNSAN OLGUSUNU SİLİNDİR GİBİ EZER İNSAN KENDİ ARZULARININ EN ÜST NOKTASINDAKİ VARLIĞINI KORUMAK İÇİN BAŞKA İNSANLARIN ÜZERİNDE YÜKSELİR OLMUŞTUR. DÜNYA SAHNESİDİR OTOMATİK PORTAKALIN MEKANI DÜNYADA HER YERDE ŞİDDET VARDIR .ŞİDDET MODERN İNSANIN BİLİNCİNDEDİR.

    Beğen

  2. Bu 3 seminerin (5er kitabın incelendigi) bu sene hafta arası birer gece olacak sekilde acılmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım tekrar acar bunları Murat Gulsoy ve kitaplar degismez.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s